Mezőgazdasági gépész

Szakiskola

34 521 08 Mezőgazdasági gépész (3 éves)
Beiratkozás feltétele: alapfokú iskolai végzettség, egészségügyi alkalmasság
Képzési idő elmélet/gyakorlat: 30/70 %, összefüggő szakmai gyakorlat: 9. évfolyam:
140 óra, 10. évfolyam: 140 óra
Modulok: Agrár munka-, tűz- és környezetvédelem, Agrárgépészeti
alapfeladatok, Erőgépek, Mezőgazdasági munkagépek, Mezőgazdasági és gazdálkodási alapismeretek, Mezőgazdasági gépek üzemeltetése, Foglalkoztatás,Munkahelyi egészség és biztonság.
A szakképesítéssel legjellemzőbben betölthető munkakörök:
Mezőgazdasági, erdőgazdasági, növényvédő gép kezelője (FEOR: 8421)
Traktorvezető, Vegyszeres növényvédőgép kezelője, Önjáró betakarítógép kezelője, Talajjavítási gépkezelő, Talajtisztító gépkezelő, Mezőgazdasági aratócséplőgép vezetője, Mezőgazdasági kotrógépkezelő, Mezőgazdasági rakodógépkezelő, Nádvágó gépkezelő, Növényvédő gépész, Cséplőgépkezelő, Csíráztatógép kezelő,Fejő- és tejkezelő gép kezelője
A szakképesítés munkaterületének leírása:
A mezőgazdaságban alkalmazott erő- és munkagépek önjáró betakarítógépek,
mezőgazdasági rakodógépek előkészítése üzemeltetésre, beállítása, az agrotechnikai követelményeknek megfelelő üzemeltetése.

A szakképesítéssel rendelkező képes:
együttműködni munkahelyi vezetőivel,
szakembereivel, munkavállalókkal, a munkájával összefüggő feladatok megoldásában; karbantartani, üzemeltetni a mezőgazdasági erő- és munkagépeket, gépészeti berendezéseket; elhárítani a mezőgazdasági erő- és munkagépek, gépészeti berendezések üzemzavarait; közreműködni a mezőgazdasági erő- és munkagépek, gépészeti berendezések nagyjavításában.