Kertész

Szakiskola

34 622 02 Kertész (3 éves)

A képzés megkezdésének feltételei: alapfokú iskolai végzettség, egészségügyi alkalmasság

Képzési idő elmélet/gyakorlat: 40/60%, összefüggő szakmai gyakorlat: 9. évf: 140 óra, 10. évf: 140 óra

Modulok: Foglalkoztatás, Munkahelyi egészség és biztonság, Vállalkozási, kereskedelmi alapok, Kertészeti alapismeretek, Kertészeti munkavállalói ismeretek, Kertészeti termesztés, Kerti munkák A szakképesítéssel betölthető munkakörök: Fóliakertész, Fóliás zöldségtermesztő, Kertész, zöldségtermesztés, Palántanevelő, Üvegházizöldség-termesztő, Zöldség- és fűszernövény-termelő, Zöldségtermesztő, Gyümölcsfagondozó, Szőlő- és gyümölcstermesztő, Szőlőmunkás, Szőlőoltó, -metsző, Szőlőtermesztő

A szakképesítés munkaterületének leírása: A kertész feladata szőlő- és gyümölcsültetvények létesítése, zöldségnövények szaporítása, telepítése. A szőlő-, a gyümölcs- és a zöldségtermesztésben fizikai erőkifejtést is igénylő termelési tevékenység végzése, a tevékenység végzésével kapcsolatos gépek üzemeltetése, az előállított termékek betakarítása, tárolása és értékesítése.A szakképesítés megszervezése lehetővé teszi önálló vállalkozás indítását a vállalkozásról szóló hatályos jogszabályok rendelkezései alapján.

A szakképesítéssel rendelkező képes: gyümölcstermesztési feladatokat ellátni; szőlőtermesztési feladatokat ellátni; zöldségtermesztési feladatokat ellátni; eszközöket, gépeket használni, üzemeltetni és karbantartani; dokumentációt használni, készíteni; szervezési feladatokat ellátni; piaci előkészítést végezni; értékesítést végezni; vállalkozást alapítani, működtetni; tervet, kalkulációt készíteni.