^Back To Top

 

Lovász György Kétegyházi Íjász előadása a kollégiumban

 

2014.09.24-én Lovász György a kétegyházi íjász egyesület vezetője előadást és bemutató íjászatot tartott iskolánk kollégista diákjainak. Az előadás során a diákok megismerhették az íjász sport múltját, jelenét és jövőjét. A bemutató során a diákok egy része ki is próbálhatta az íjászatot, hogy ezzel is kedvet kapjanak ehhez a fölöttébb izgalmas sporthoz. Szeretnénk, ha az íjász szakkör elindulhatna iskolánkban, és ez a több ezer éves sport nálunk is követőkre találna.

Az őskortól kezdve egészen napjainkig a legismertebb íjtípusok is bemutatásar kerültek. Még tanulóinkat is meglepte, hogy milyen sokféle és változatos fajtája alakult ki fegyvernek az idők során. Természetesen a magyar íjászat hagyományainak végigtekintése sem maradhatott ki.

galery

ASZIH logo RGB         fm logo        nak