gallery document

Íjász előadás a Kollégiumban

 

Lovász György Kétegyházi Íjász előadása a kollégiumban

 

2014.09.24-én Lovász György a kétegyházi íjász egyesület vezetője előadást és bemutató íjászatot tartott iskolánk kollégista diákjainak. Az előadás során a diákok megismerhették az íjász sport múltját, jelenét és jövőjét. A bemutató során a diákok egy része ki is próbálhatta az íjászatot, hogy ezzel is kedvet kapjanak ehhez a fölöttébb izgalmas sporthoz. Szeretnénk, ha az íjász szakkör elindulhatna iskolánkban, és ez a több ezer éves sport nálunk is követőkre találna.

Az őskortól kezdve egészen napjainkig a legismertebb íjtípusok is bemutatásar kerültek. Még tanulóinkat is meglepte, hogy milyen sokféle és változatos fajtája alakult ki fegyvernek az idők során. Természetesen a magyar íjászat hagyományainak végigtekintése sem maradhatott ki.

galery

ASZIH logo RGB         fm logo        nak

Elérhetőségek:

Kétegyházai Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
Cím: 5741 Kétegyháza, Gyulai út 6.
Telefon: (66) 250-311
Fax: (66) 550-215 (117)
e-mail cím: ketegyhazisuli@gmail.com
OM kód: 202735
Alapítvány: 18388037-1-04