Diáknap

Diáknap 2014.10.09.

A 2014-2015-tanévben is megrendeztük a már hagyományosnak mondható diáknapi program sorozatunkat, mely 3-főbb részből állt. A nap első részében a diáknapi akadályverseny lett lebonyolítva majd, a tanár-diák futballmérkőzés következett. Végezetül pedig a nap zárása kép a gólyabál került lebonyolításra.

Az akadály, verseny 9 állomásból állt ahová minden osztály, mint csapat látogatott el. A kihívások rendkívül változatosak voltak, hiszen nem csak fizikai megméretetésből, hanem szellemi erőpróbákból is álltak. A győzelmet végül a 12/A csapata érte el, mögötte szorosan ezüstérmes a 11/A, Bronz érmes pedig a 9/A csapata lett. Mind 3 csapat jutalma egy óriási torta volt, amit utólag is szeretnénk megköszönni iskolánk gazdasági részlegének.

A tanár-diák foci ezen a diáknapon is nagyon sok izgalmat hozott, hiszen a diákok csapata ebben az évben csak nagy nehézségek árán tudta legyőzni a tanárok válogatottját.

Az esti gólyabál rendhagyó volt a gólyabálok sorában, mivel új helyszínt biztosított eme hagyománynak. Hiszen iskolánk diákjai ismét birtokba vették a szinte már feledés homályába tűnő pinceklubot. Az ünnepélyes újraavatás során a gólyák elmondták hagyományos esküjüket és a nap zárásaként meghallgathattuk Geiszt Viktor és Ambrus Cintia önálló zenés estélyét. Végezetül szeretnénk megköszönni mindenki segítségét, mind a tanároknak mind pedig a diákoknak, akik segítsége nélkül ez a nap biztosan nem lett volna ennyire tartalmas.

Diáknapi forgatókönyv: kezdete 10:00

- 10:00 Himnusz

- 10:05 Ügyleti megnyitó (Lendvai Sándor ig.)

- 10:10 A diáknapi program ismertetése (Tóth Miklós)

- 10:15 A diáknap kezdete

- 12:00 A diáknap befejezése

- 12:30 Tanár- Diák foci (Sportcsarnok)

- 14:00 Eredményhirdetés

- Szózat

A gólyabál kezdete: 18:00 (Pince klub)

- 18:00 A pinceklub megnyitója (Szabados Kristóf ig. h.)

- 18:10 Gólyák ünnepélyes felavatása.

- 18:00 - 19:15 Koncert

- 19:30 Zárás

Diáknapi feladatok:

1. Papírhajtogató és röptető verseny.

2. Szalom verseny kosárlabdával.

3. Pótkocsi tolás.

4. Irodalmi Totó.

5. Címerkészítő verseny krétával.

6. Versíró verseny.

7. Csendéletalkotás.

8. Zsákban futás.

9. Labdapattogató verseny.

Pinceklub avató buliról készült képek, amelyen Geiszt Roland és Ambrus Cintia szolgáltatta a kellemes hangulatot.

galery